Список документов
Дуниетану.Қысқа мерзімді жоспар.

Апта 3-інші

Күні : 19.02.15. 

Сабақ

Дүниетану

4 «А»  -сынып

Оқушылар саны -14

Сабақтың тақырыбы:  Жердің Күнді айнала қозғалуы.

Сілтеме

Оқулық 4сынып «Алматыкітап» баспасы,2011.

Сабақтың мақсаты

Жаңа сабақ мазмұнын түсіндіру. Жыл мезгілдері қалай  ауысатынын ұғындыру. Теориялық ойын, сөйлеу тілін, сөздік қорын дамыту. Адамгершілікке тәрбиелеу.

Дереккөздер

Суреттер, глобус, карта

Сабақтың түрі

жаңа

Әдіс-тәсілдері

Түсіндіру, сұрақ-жауап, әңгімелеу, көрнекілік.

Оқыту нәтижесі

Топтасып жұмыс жасай біледі, жыл мезгілдері қалай  ауысатынын түсінеді

 

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

 

1.      Ұйымдастыру кезеңі,шәкірттерді сабаққа жұмылдыру, «Жер», «Күн», «Ғарыш»атты топтарға бөлініп отырады, топ басшысын сайлайды.

 

Шәкірттер сабаққа дайындалады.3 топқа бөлініп отырады,топ басшысын сайлайды.

Білу

Жердің күнді айнала қозғалысы туралы, ондағы жыл маусымдарының ауысуы жайлы түсінік беру.

-Жыл мезгілдері неге өзгереді?  -Жер орбитасы деген не?

- Жер күнді қанша уақытта айналып шығады?

-Қыс пен жаздағы күннің орналасуы қалай болады?

-Өзің сырық көлеңкесі арқылы Күн сәулесінің түсу бұрышын анықта

Түсіну

 

 

 

 

Қолдану

 

 

Сергіту сәті

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Талдау

 

Жинақтау

Топтарға тапсырма беру: 1-топ: Евразия материгінде қандай мезгіл екенін тауып көру

 2-топ: Солтүстік Америка материгінде қандай мезгіл екенін тауып көру

3-топ: Австралия  материгінде қандай мезгіл екенін тауып көру

 

Әр топ өздеріне берілген тапсырма бойынша ізденеді

 

 

                      Еркiн ұста денеңдi,

Тарсылдатпай едендi

Орнымыздан тұрып ап

Жүгiрейiк бiр уақ.

Бiр, екi, үш, бiр, екi, үш.

Аяқты алға созайық

Тiк көтерiп, қозғайық.

Тым сылбыр да болмайық

Алға қарай озбайық.

Бiр, екi, үшi, бiр, екi, үш.

 

 

 

 

 

 

Оқулықтағы сұрақтар бойынша

 

128-беттегі сарамандық тапсырма

                                                         Бағалау                                          5 мин

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бақылауда болған оқушыларды формативті бағалау.

Топ басшысының бағалауын ,өзіндік бағалауларын тыңдау

Үй тапсырмасы: 126- 128-беттерді оқу, мазмұны .Тест тапсырмасын дәптерге орындау.

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті: стикер арқылы кері байланыстарын білдіреді.

 

Автор: Аширханова Б.К.
Просмотров: 1193
Дата создания: 13 Марта 2015 г.
Дата редактирования: 13 Марта 2015 г.
www.egov.kz
Опрос